Ceny budowy domu

Cena budowy domu uzależniona jest od zakresu prac zleconych naszej firmie, dlatego jest ustalana indywidualnie z każdym klientem.
Orientacyjny udział wg poszczególnych etapów:
• Stan Zerowy 15%
• Stan Surowy (ściany+stropy) 30%
• Dach (konstrukcja,pokrycie) 18%
• Elewacja 7%
• Tynki,okna,drzwi 16%
• Instalacje (wodociągowe, cieplne, elektryczne) 14%

Stan Zerowy

Bardzo dużym czynnikiem cenotwórczym jest jakość gruntu. Jeśli teren jest podmokły, bez drenów, a na działce zalega dużo humusu (na przykład na południu od Wrocławia), cena fundamentów jest wyższa. Jeżeli działka budowlana znajduje się na „górce”, wody gruntowe są nisko, a gleba jest łatwo przepuszczalna (piaski) – wówczas cena jest niższa. Geodeta wyznacza tzw. „zero”, które przenosimy na ściany fundamentowe.

Stan surowy (ściany+strop)

Ceny ścian są zbliżone do siebie, niezależnie od tego, z jakiego materiały będą wykonane. Zawsze korzystamy z materiałów z naszej hurtowni budowlanej, dzięki czemu możemy zaproponować niższe ceny, w porównaniu do innych firm budowlanych.

Dach (konstrukcja, pokrycie)

Głównym czynnikiem cenotwórczym w tym przypadku jest rodzaj dachówki. W sprzedaży posiadamy dachówki betonowe i ceramiczne, których ceny wahają się od 20zł/m2 do 150zł/m2. Najczęściej wykonujemy dachy dwuspadowe lub wielospadowe, tzw. „koperty”. Duża ilość okien połaciowych. Rynny i obróbki tytan-cynkowe zwiększają koszty dachu.

Elewacja

Często wykorzystujemy styropian o różnych właściwościach cieplnych, od 0,31 λ (grafitowy) do0,45 λ (zwykły). Różnica cenowa to 70zł/m3). Elementem elewacji jest również tynk zewnętrzny. Najczęściej stosujemy tynki mineralne lub silikonowo-silikatowe. Dzięki mieszalnikowi tynków, którym dysponujemy, proponowana przez nas cena jest stała.